Výhody online fakturace. Šetřete, kde to má smysl. Online fakturace vydělává

01. 10. 2019
Vystavování faktur online v chytrém programu šetří čas a energii. Zpravidla se jedná o pár kliknutí a pak už se můžete věnovat tomu, co vás baví.

Nic si z toho nedělejte, nám to v počátcích radili také. „Faktury zvládneš v Excelu, to bohatě stačí, co na tom chceš vymýšlet.“ Naštěstí jsme už zjistili, že vymýšlet se na tom dá mnohé. A že fakturovat v tabulkách je paradoxně mnohem prodělečnější, než připlatit si za profesionální online systém. Proč?

Čas jsou peníze

Jakou máte hodinovou sazbu? Vynásobte jí veškerý čas, který vás stojí vypisování faktur, mailování kvůli jejich vystavení, kontrolování, kdo zaplatil a kdo se zpozdil, potvrzování proběhlých plateb a urgování těch neproběhlých… nehledě na všechno to martyrium s fakturami na konci zdaňovacího období.

To všechno jsou činnosti, kterých vás profesionální fakturační systém zbaví. De facto vám tak dá vydělat částku, která vám násobkem vaší hodinovky vyšla. Kolikrát vyšší je ve srovnání s měsíční cenou fakturačního systému?

Zaplatí vám mnohem radši

Skutečně profesionální nástroj pro fakturaci maximálně zpříjemní nejen vystavování faktur, ale i jejich úhradu. Váš zákazník si může rozkliknout odkaz na online náhled, odkud lze platbu rovnou provést. Zvládne to během pár vteřin, třeba i z mobilu nebo pomocí QR kódu.

Peníze vám tak tentokrát skutečně pošle dříve, než ho k tomu začne nutit datum splatnosti – jednoduše díky tomu, že platební proces už ho nebude bolet tak jako dřív. Nakonec, i vy budete fakturovat radši, a tak vystavíte faktury bez zbytečného prodlení na vaší straně. Cesta k již vydělaným penězům se tak může znatelně zkrátit.

Pojďme si teď projít jednotlivé výhody online fakturačních nástrojů, systémů, které jsou určeny na online vydávání faktur. Jsme přesvědčeni, že po přečtení budete stejně jako my vědět, že se jednoznačně nevyplatí na něco čekat.

Chrání (osobní) data

Poškození, hacker, krádež, zničení, ztráta anebo životnost. Způsobů, jak mohou notebook a data sejít ze světa, je asi tolik, kolik hodin potom budete z mailu dolovat faktury. V profesionálním fakturačním nástroji jsou chráněné heslem, šifrované jako bankovní konto a zálohují se každou vteřinu na vzdáleném serveru. GDPR? Vyřešeno.

Přístup odkudkoliv kdykoliv

Přes online fakturační systém, můžete vyzkoušet třeba náš Vyfakturuj.cz, účtujete odkudkoliv a od kohokoliv. Stačí jakékoliv zařízení s internetem.

vyhody online fakturace

Úspora času a peněz automatizací

Proč byste měli dělat některé úkony vy, když to za vás může mnohem rychleji a spolehlivěji udělat stroj? Na tohle už je ale excel opravdu malý pán. S Vyfakturuj.cz je vše jednoduché, rychlé a naprosto intuitivní a fakturuje se do minuty. Fakturu vystavíte na pár kliknutí, na dvě kliknutí fakturu pošlete přímo zákazníkovi. Nic nestahujete ani neinstalujete.

Myslí na všechno

Vystavíte fakturu, systém zařídí zbytek. Spáruje platbu s bankou, automaticky upomíná a je napojený na ARES, API . V pohodě je i s Pohodou a MoneyS3. Účetní/mu stačí přístup k potřebným výstupům.

Jste v něm jako doma

Vyfakturuj.cz a další dobré online fakturační systémy mají šablony, kde si nastavíte jazyk faktury, nahrajete své jedinečné logo, vložíte podpis nebo upravíte barvu faktury. Nabízí mnoho nastavení a funkcí, které si lehce přizpůsobíte..

Přehledné statistiky a grafy

Kdo ještě dluží? Kolik jsem vydělal? Spadnu do DPH? Odpovědi na tyto a další věčné otázky najdete ihned v grafech, přehledech a statistikách. Systém také umí řadit faktury podle data – jedno, jestli vystavení, splatnosti, uhrazení nebo DUZP.

Graf příjmů za poslední 3 roky

V grafu uvidíte svoje příjmy za aktuálně zvolený rok a dva roky předchozí.

statistiky

Zanedbatelné náklady

U účetního systému platíte drahou licenci a k tomu každý rok upgrade. Vyfakturuj.cz si vyzkoušíte zdarma, a pak platíte nejvýš průměrně čtyři stovky měsíčně. Bez závazků. Skončit můžete, jak jste začali. Kdykoliv.

Pořád si ještě myslíte, že Excel šetří čas i peníze?

Vyzkoušejte online fakturaci s Vyfakturuj.cz:

  • je intuitivní a rychlá,
  • bezpečná, šifruje, zálohuje a chrání heslem,
  • nestojí téměř nic, žádné počáteční nebo obnovovací investice.
  • Vyzkoušet zdarma Vyfakturuj.cz

    Přečtěte si i naše další články

    Jan Hamerský
    Autor článku: Jan Hamerský Tento článek pro vás napsal Jan Hamerský. Psal pro zin The Aardvark. Publicistou na volné noze je od roku 2018. Operuje na vlnách FM. Píše pro Frontman, Full Moon a psal pro Finmag. Také si příležitostně střihne reportáž pro Východočeskou televizi.