Jak vystavit fakturu jednoduše a bez starostí

Jak vystavit fakturu

Ať už jste podnikatel/ka nebo ne, možností pro vystavení faktury je hned několik. Podíváme se na ně v tomto článku. Pokud máte pochybnosti o tom, co je faktura a kdo ji smí vystavit, podívejte se do přehledného článku.


Jak technicky vyřešit vystavení faktury?

Jednou z možností je samozřejmě vzít čistý list papíru a fakturu prostě vypsat od začátku až do konce. Nejspíš se ale shodneme na tom, že takový způsob je v dnešní době po všech stránkách značně nepraktický a zbytečně náročný.

Další cestou, jak vytvořit fakturu, je koupit si částečně vyplněný tiskopis (předtisk). I v tomto případě je třeba ručně vypsat jednotlivé položky, a opět tedy nastává problém časové náročnosti a složitosti.

Řada jedinců, kteří mají potřebu zhotovit fakturu, využívá MS Excel nebo podobný nástroj jako MS Word. Většina z nich si celý proces osvojila, zapojila šablony a zjednodušila si vystavování faktur k co největší spokojenosti. I taková částečně zautomatizovaná činnost, jako je tvorba faktur pomocí šablon v offline nástrojích, je však časově náročná a nese s sebou nejedno poměrně závažné riziko. Projděte si stručný článek, kde se dozvíte víc.

Další variantou je zakoupit účetní software, který kromě fakturace zvládá i další procesy. Nevýhodou je ale vysoká počáteční investice a další výdaje spojené s aktualizací systému.

Pohodlí, bezpečí a rychlost

Nejsnadnější, nejpohodlnější a nejbezpečnější je fakturace v online programu. Má mnoho dalších výhod, které nadšeně objevuje stále větší množství podnikatelů.

Patříte-li k těm, kteří chtějí kromě pohodlí a bezpečí při vystavování faktur také získat čas pro jakékoli jiné aktivity, určitě se podívejte na video, kde vám Martin Dostál ukáže, jak snadné je vystavit fakturu v přívětivém nástroji Vyfakturuj.cz.

jak vystavit fakturu

Co všechno musí faktura obsahovat?

Ať už sáhnete po jakémkoliv způsobu vytvoření faktury, určitě nebude od věci zjistit, jaké náležitosti by na faktuře rozhodně neměly chybět a jaké doporučují přidat zkušení účetní.

Jak si ušetřit čas a nervy?

Hoďte problémy s fakturací za hlavu a mějte více prostoru pro zajímavější aktivity.

Vsaďte na jistotu a připojte se ke stále narůstajícímu počtu uživatelů, kteří využívají pohodlnou a bezpečnou online fakturaci ve Vyfakturuj.cz! Propracovaný systém, který každý den s radostí posouváme o kus dál, získal ocenění nejlepšího fakturačního programu v roce 2021.

Vyzkoušet zdarma Vyfakturuj.cz

Přečtěte si i naše další články

Jana Ulcová
Autor článku: Jana Ulcová je copywriterka s přesahem do práva, ekonomie a online marketingu. Když zrovna nepíše, pravděpodobně se směje, zpívá, hraje na piano, vaří nebo se učí vidět svět nádhernýma očima svých dcer.